תפריט נגישות

רפ"ק שלום דדוש ז"ל

שלום דדוש
בן 55 בנפלו
בן רגינה ויצחק
נולד בלוב
ביום י"ז בניסן תרפ"ד, 21.4.1924
התגייס ב-מרץ 1954
שרת במשטרת ישראל
יחידה: משמר הגבול (מג"ב)
 
נפל בעת שירותו
בי"א באלול תשל"ט, 3/9/1979
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: אשה - אינס וארבעה ילדים

קורות חיים

שלום ז"ל היה איש רב מעללים ופעילות בזרועות הביטחון ברחבי העולם והיה בין מארגני ההגנה והברחת נשק עוד לפני קום המדינה. פעילותו במסגרת הביטחון היתה ענפה בכל התחומים ואף תמונתו היתה מופצת בקרב הבריטים בארץ כפושע נמלט. שלום נאלץ לברוח לאיטליה ב-1946 ושם נדד ממקום למקום, עבר אימונים מיוחדים באיטליה, וב-1948 עלה ארצה עם כל העולים והתגייס לחטיבה 7. סיים קורס קצינים בצה"ל, ובסיום שירותו ב-1954 התגייס במסגרת התנדבותית בהגנה מרחבית.

במרץ 54' התגייס למשמר הגבול כקצין יישובים ומתקנים והכין אותם להגנה. במשך שירותו הידק את קשריו עם המימסד: מועצות אזוריות, תנועת המושבים, הסוכנות היהודית, בנושא בטחון היישוב. קשרים אלה עדיין קיימים עד היום. בתקופת הלחימה בפאדיונים היה אחראי על גזרה רגישה מבחינה ביטחונית. עשה לילות כימים בארגון היישובים ולא היה גבול למסירותו. היה איש שטח מצוין וחבריו כינו אותו "מר אירוע".

בגמר מלחמת ששת הימים מונה למפקד גזרה וב-69' מונה למפקד מתקן סודי, תפקיד שדרש ממנו נוכחות מרובה - בימים ובלילות. למרות הכל עשה זאת בשמחה ומתוך ידיעתו את חשיבות התפקיד. על אף עבודתו המאומצת עסק גם בטיפוח ילדיו והקדיש להם חום ואהבה.

בתחום האומנות אהב פיסול, גרפיקה וציור. אהב טיולים עם בני משפחתו וילדיו: יצחק, פדה-צור, מלכה ורונית. בנו יצחק נפצע באורח קשה במהלך מלחמת יום הכיפורים ובמשך כל תקופת החלמתו דאג לנסוע יום יום לבית החולים, לעזור ולטפל בבן ובחבריו השוכבים עמו בבית החולים.

הוא עצמו חלה במחלה קשה, ובתאריך 3.9.79 נפטר. השאיר אחריו אשה - אינס וארבעה ילדים.

"יהי זכרו ברוך לעד אמן".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה