תפריט נגישות

טוראי אשר במנלוקר ז"ל

אשר במנלוקר
בן 19 בנפלו
בן אסתר ודוד
נולד בראשון לציון
ביום ז' בשבט תשי"ח, 28.1.1958
התגייס ב-פברואר 1977
שרת בחיל החימוש
יחידה: בה"ד 20
 
נפל בעת שירותו
בכ"ז באייר תשל"ז, 15/5/1977
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: אם, חמש אחיות ושלושה אחים

קורות חיים

אשר, בן דוד ואסתר, נולד ביום ז' בשבט תשי"ח (28.1.1958) בראשון לציון. ארבע שנים קודם לכן עלתה משפחתו לארץ מבומביי שבהודו. הוא התחיל את לימודיו בבית הספר הדתי 'הרא"ה' שבראשון לציון והמשיך במרכז נוער לחינוך ולהכשרה מקצועית ברחובות. את מסלול הלימודים המקצועי סיים במרכז הכפרי לחינוך מקצועי 'הדסה נעורים' שבנתניה, לאחר שגיוסו נדחה לשנה. הוא התמחה במקצוע מסגרות מבנים. היה בן למשפחה ברוכת ילדים. כיבד את הוריו ואת בני משפחתו, היה ילד ממושמע ומחונך והושיט יד עוזרת לכל אשר נדרש. היה עדין ברוחו ובגופו. בד בבד, היה חובב ספורט ושיחק במשחק הכדורגל.

אשר גויס בפברואר 1977 לשירות הסדיר והוצב לחיל החימוש. בהתאם לכישוריו נשלח לבית הספר לחימוש, והיה מובטח לו קידום במסלולו הצבאי. אשר אהב את הצבא והתערה יפה ביחידתו, אך הגורל התאכזר לו עד מהרה. בלבו קיננה מחלה נסתרת, ולא חלפו אלא שלושה חודשים מאז התגייס, והוא צנח בעת שהותו במחנה והוכרע בידי המחלה ומת. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הישן שבראשון לציון. השאיר אחריו אם, חמש אחיות ושלושה אחים.

מפקד בית ספר החימוש כתב להורים השכולים: "אשר ז"ל, שהיה בראשית דרכו בצה"ל, התגלה בבית ספרנו, בו למד מקצוע צבאי, כחייל טוב, ממושמע ומבטיח, שקד על לימודיו והיה מקובל על חבריו ומפקדיו".

המשפחה הנציחה את זכרו בכתיבת ספר תורה על שמו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה