תפריט נגישות

רס"ר חיים אשכנזי ז"ל

חיים אשכנזי
בן 32 בנפלו
בן רבקה וישראל
נולד ברחובות
ביום י"ד בטבת תשי"ח, 6.1.1958
התגייס ב-נובמבר 1975
שרת בחיל החימוש
יחידה: פד"מ 65
 
נפל בקרב
בח' בכסלו תשנ"א, 25/11/1990
מקום נפילה: גבול הדרום
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: אישה, שלושה ילדים - אורן, ישראל וורד, הורים וארבעה אחים

קורות חיים

בן רבקה וישראל. נולד ביום י"ד בטבת תשי"ח (6.1.1958) ברחובות. עד גיל תשע התגורר עם משפחתו בנס ציונה, ואז עברה המשפחה לאילת. באילת למד חיים בבית-הספר היסודי 'ערבה' והמשיך בבית-הספר התיכון המקיף של אילת.

בתום לימודיו בתיכון המשיך חיים ולמד שנה נוספת בבית-הספר לקציני ים בעכו.

חיים אהב מאוד לקרוא ספרים - ויחד עם זאת הרבה לעסוק בספורט והיה שוער כדורגל בקבוצת הנוער של 'הפועל' באילת. חיים אהב מאוד גם פיקניקים: לצאת עם המשפחה וחברים למקומות שונים בחיק הטבע ולעשות "חיים משוגעים", כדבריו.

חיים גויס לצה"ל בנובמבר 1975 ושירת בחיל החימוש. היה חביב על הכול, מלא מרץ, שמחת חיים והומור. כשהשתחרר מן הצבא בשנת 1978, החל חיים לעבוד במפעל "שמן דקלים" באילת, וכעבור שנתיים נשא לאישה את אלקה. לזוג נולדו שלושה ילדים, והמשפחה עברה להתגורר בראשון לציון. לאחר ששירת שנים אחדות במילואים באילת, ולאחר שלא מצא לו עבודה קבועה, עבר חיים לשרת בצבא הקבע באילת בתפקיד מכונאי רכב.

שם גם הועלה לדרגת סמל-ראשון. ביום ח' בכסלו תשנ"א (25.11.1990) נפל חיים בקרב בגבול הדרום, עת נתקלו הוא וחבריו במחבל שחצה את הגבול באזור הר עוזיהו. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בראשון לציון.

השאיר אישה, שלושה ילדים - אורן, ישראל וורד, הורים וארבעה אחים - איציק, אלי, מוטי ושי.

במכתב התנחומים ששיגר שר הביטחון למשפחה הוא ציין: "חיים היה חייל מסור מאוד, בעל מקצוע מעולה, חרוץ, חברתי מאוד. חיים ז"ל הועלה לדרגת רס"ר לאחר המוות".

ארגון הסטודנטים היהודיים ברומא הנציח את זכרו של חיים בנטיעת עץ באחד מיערות הקרן הקיימת.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה