תפריט נגישות

סמל יצחק יפרח ז"ל

יצחק יפרח
בן 30 בנפלו
בן אסתר ואליהו
נולד בקרית גת
ביום ט' בסיון תשי"ז, 7.6.1957
התגייס ב-1975
שרת בחיל התותחנים
יחידה: גד' נגרר 181
 
נפל בעת שירותו
בא' בסיון תשמ"ז, 29/5/1987
מקום נפילה: ראשון לציון
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: קרית גת
חלקה: 2, שורה: 4, קבר: 4.
הותיר: אשה וילדה

קורות חיים

סמל יצחק יפרח, בן אסתר ואליהו יפרח, נולד ביום ט' בסיוון התשי"ז (7.6.57) בישראל. כאשר היה יצחק בן שנה, עברה המשפחה להתגורר בקרית גת. יצחק למד בביה"ס בעיר והמשיך את לימודיו התיכוניים בישיבה תיכונית בירושלים.

אחד התחביבים האהובים עליו בילדותו היה ספורט, ריצה למרחקים. עם סיום לימודיו בתיכון בשנת 1975, התגייס לצה"ל ושירת בחיל התותחנים בקשר. יצחק היה נאמן, בעל מסירות נפש ויושר, על כך העיד מפקדו ובן אהוב על משפחתו. יצחק היה בן למופת שעזר לזולת.

עם סיום שירותו הצבאי החל לעבוד בעיריה בהנהלת חשבונות. בשלב מאוחר יותר עבר לעבוד כמנהל חשבונות ראשי באיגוד העיתונאים בתל-אביב, הוא היה מסור לעבודתו, אהוד על חבריו לעבודה, אהב לעזור לזולת בזמנו החופשי.

פטירתו של יצחק היתה אבדה כבדה וכואבת למשפחתו ולמקום עבודתו, שכן יחסיו עם העובדים והמעבידים היו יחסי משפחה. מותו הטראגי של יצחק ארע בתקופת המילואים ביום שישי א' בסיוון (29.5.87).

יצחק שנולד בשבועות החזיר נשמתו לבורא עולם בשבועות, והובא לקבורה בבית העלמין בקרית גת. הותיר אשה ובת המתגוררים בראשון לציון ומשפחה כואבת, הורים, אחים ואחיות. להנצחת זכרו הקימה משפחתו "בית כנסת" הנושא את שמו "אוהל יצחק" בקרית גת.

לכתוב על יצחק קשה לי מאוד, לשוחח איתי, לספר עליו זה היה טבעי אבל, לכתוב עליו על אחי שאיננו זה קשה לי עוד יותר. יצחק ז"ל היה אחד מאותם בני עליה מועטים שבחייהם ובמותם חד הם. כל מה שנאמר עליו במותו יכול היה להאמר עליו אף בחייו, וכל מה שנאמר עליו בחייו ראוי הוא שייאמר עליו במותו.

יצחק ז"ל התבלט בתכונותיו האישיות כרציני ומסור, חברותי מאוד, אהוד על סביבתו. הוא דבק במשימותיו, באהבה ובמסירות ומעולם לא התלונן. הוא התווה את דרכו בחיים מבלי להכביד על אחרים. יצחק ז"ל היה בן מסור להורים ולמשפחתו ועם זאת חבר לכל ואהוב על הכל.

"אח לתפארת היה לנו ולאורו נלך" יהי זכרו ברוך

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה