תפריט נגישות

סמל יורם נעמן נוימרק ז"ל

יורם נעמן
בן 34 בנפלו
בן שרה ויוסף
נולד בפתח תקוה
ביום י"ב באלול תרצ"ט, 27.8.1939
התגייס ב-אוקטובר 1957
שרת בחטיבת הצנחנים
יחידה: סיירת צנחנים
 
נפל בקרב
בכ' בתשרי תשל"ד, 16/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: צומת טרטור לכסיקון
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: אישה, בת ושני בנים, הורים, אח ואחות

קורות חיים

יורם, בן שרה ויוסף, נולד ביום י"ב באלול תרצ"ט (27.8.1939) בפתח תקוה. הוא למד בבית הספר היסודי "בורוכוב" בגבעתיים, ואחרי כן המשיך את לימודיו בבית הספר "תיכון חדש" בתל אביב, במגמה הספרותית. בעודו תינוק עברה משפחתו לרמת גן, שכן אביו התגייס לצבא הבריטי ואמו עבדה בעיר זו. יורם היה ילד נוח ונחשב תלמיד טוב. כל שנותיו בבית הספר התיכון למד במלגה.

מגיל עשר היה חבר בתנועת "השומר הצעיר", וברבות הימים היה שם מדריך בתנועה. הוא ארגן גרעין השלמה לקיבוץ להב, ובמסגרתו גם התגייס לנח"ל אחרי כן. הוא היה חבר טוב ואהוב על כל חבריו.

יורם גויס לצה"ל במחצית אוקטובר 1957, וכחבר גרעין "מסד" של "השומר הצעיר" הוצב לנח"ל. לאחר שעשה בשל"ת במשק להב ולאחר הטירונות, נקבע תפקידו כרובאי, והוא הוצב ביחידת נח"ל והשתלם בקורס סיירים. במהלך האימונים נפצע ורגלו הושמה בגבס. חבריו סיימו קורס צניחה בלעדיו והוא היה מאוכזב מאוד מכך. אחרי שהחלים הוצב בגדוד של צנחנים.

לאחר שסיים את שירותו הסדיר, הגיש יורם בקשה להשתלם (כאיש מילואים) בקורס צניחה, ואכן התקבל וסיים את הקורס. הוא היה מאושר ביותר ב"כנפי הצנחן" שהוענק לו. הוא הוצב לשירות מילואים בסיירת צנחנים ושירת בה כסייר ונהג ואחרי כן כקשר. עם הסיירת השתתף במלחמת ששת הימים, בכיבוש העיר העתיקה בירושלים, ואף על פי שנפצע קל ברגלו, המשיך להילחם. אחרי ששוחרר הכותל המערבי, השתתף יורם גם בקרבות ברמת הגולן. שנתיים לפני מלחמת יום הכיפורים עבר קורס לרגמים והוסמך כרגם מרגמות בינוניות. לאחר השחרור, עשה יורם שנים אחדות בקיבוץ להב ואף נשא שם אישה.

בשנת 1965 עזב את הקיבוץ, עבר עם משפחתו לתל אביב והחל ללמוד מדעי החברה וכלכלה באוניברסיטת תל-אביב. הוא סיים בהצלחה את לימודי התואר הראשון, החל לעבוד ככלכלן בתה"ל ונשלח פעמים אחדות מטעם החברה לפרס ולגאנה. בשנת 1971 נשלח לוונצואלה ככלכלן יועץ בתחום החקלאות מטעם המחלקה לשיתוף פעולה בין לאומי במשרד החוץ. הוא עשה שם שנתיים עם משפחתו ובסוף אוגוסט 1973, חזר ארצה והתכונן להצטרף לעסקי אביו.

מלחמת יום הכיפורים פרצה זמן קצר לאחר שובו מחוץ לארץ והוא עדיין לא שובץ בשום יחידה בצה"ל. מאחר שלא יכול לשבת בביתו ולחכות לצו קריאה, קם למחרת בבוקר ויצא לחפש את סיירת הצנחנים, יחידתו מאז. הוא מצא אותה והשתתף עמה בקרבות הבלימה בסיני.

ביום כ' בתשרי תשל"ד (16.10.1973) נפגע יורם ונהרג בקרב הקשה, שהתחולל בצומת "טרטור-לכסיקון", ליד "החווה הסינית".

הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בקרית שאול.

השאיר אחריו אישה, בת ושני בנים, הורים, אח ואחות.

לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה