תפריט נגישות

טוראי יהודה מעטון ז"ל

יהודה מעטון
בן 18 בנפלו
בן חנה וצאלח
נולד בעפולה
ביום כ"ז בניסן תשכ"א, 13.4.1961
התגייס ב-מאי 1979
שרת בחיל השריון
יחידה: באלי"ש 750
 
נפל בעת מילוי תפקידו
בח' בתשרי תש"מ, 28/9/1979
מקום קבורה: ראשון לציון
חלקה: 2, שורה: 8, קבר: 1.
הותיר: הורים, חמישה אחים וחמש אחיות

קורות חיים

בן חנה וצלח. נולד ביום כ"ז בניסן תשכ"א (13.4.1961) בעפולה. יהודה סיים שש שנות לימוד בבית-הספר היסודי בעפולה, ומשעקרה משפחתו מעפולה והתישבה בנחלת יהודה המשיך וסיים את לימודיו היסודיים בבית-הספר "שדה חמד". הוא היה נער חברותי, נעים הליכות וסבר, בעל חוש הומור מפותח ומלא עליצות ושמחת חיים. ביחסו אל הזולת היה יהודה אדיב ומנומס ומוכן תמיד לעזור ולסייע ככל יכולתו.

בתום לימודיו היסודיים, יצא יהודה לעבוד כדי להקל על משפחתו לשאת בעול כלכלת הבית. הוא התפרנס למחייתו, וממשכורתו נהג להפריש להוריו סכום כסף מדי חודש בחודשו. הוא היה קשור מאוד למשפחתו, להוריו לאחיו ולאחיותיו וביחוד שימש מישען לאחיו ואחיותיו.

יהודה גויס לצה"ל במאי 1979, והוצב בחיל השריון. לאחר סיום הטירונות הוא נשלח לבית-ספר לשריון ושימש בו כמחסנאי ביחידת התחזוקה. הוא היה חייל טוב, ממושמע ונאמן, מסור ואחראי וכל משימה שהוטלה עליו ביצע בלא דופי. מפקדיו היו מרוצים מעבודתו, והוא זכה לעידוד והוקרה מפי כל. ביחסו אל חבריו התגלה יהודה כידיד אמת, בעל חוש צדק, חברותי מאוד ומוכן תמיד לעזור לחבריו ככל שיידרש.

ביום ח' בתשרי תש"ם (28.9.1979) נפל יהודה בעת מלוי תפקידו. הוא הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בראשון-לציון. הוא השאיר אחריו הורים, חמישה אחים וחמש אחיות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "יהודה היה חייל ממושמע, מסודר ומסור מאוד לעבודתו. הוא טיפח את המחסן שעבד בו ודאג כי תמיד יימצא במצב טוב ביותר ולשביעות רצון מפקדיו. יהודה היה חבר טוב והוגן, שימש דוגמה אישית בחריצותו ובהתנהגותו".

משפחתו הנציחה את שמו בבית-הכנסת "רבי מאיר בעל הנס" בנחלת יהודה ב'.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה