תפריט נגישות

רב"ט דור ג'אן ז"ל

דור ג'אן
בן 19 בנפלו
בן אהובה ודניאל
נולד ביום י"ד בניסן תשנ"ג, 5.4.1993
שרת בחיל התותחנים
 
נפל בפעילות מבצעית
בי"ח בסיון תשע"ב, 8/6/2012
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: ראשון לציון

קורות חיים

דור נולד בערב ליל הסדר, בתאריך 5 באפריל 1993, י"ד בניסן תשנ"ג כבן הזקונים במשפחתו. דור נולד וגדל בראשון לציון, בבית מלא חום ואהבה שבו חינכו על עזה לזולת, כבוד אב ואם, אהבת המדינה ועוד ערכים חשובים נוספים.

כילד, דור היה מקסים וחייכן. הוא תמיד שמח בחלקו, תמיד היה עם גישה חיובית ונתן נחת להוריו. כנער, דור אהב להתאמן בכדור יד ושיחק במכבי ראשון נערים. הוא הגיע לאימונים ולמשחקים ונתן את כולו עבור הקבוצה. בנוסף, הוא היה פעיל חברתית בנוער העובד והלומד.

דור היה תלמיד חרוץ ומצטיין במשך כל שנות לימודיו. דור סיים בהצטיינות את תיכון עמית עמל בראשון לציון במגמת פיסיקה-מחשבים, והיה אהוב מאוד אל מוריו וכל חבריו ללימודים.

בסיום התיכון דור החל במסלול עתודה האקדמית, נרשם לאוניברסיטאות: תל אביב, הטכניון ובן גוריון בבאר שבע, התקבל לעתודה אקדמית במדעי המחשב, אך בחר לוותר על מסלול העתודה מכיוון שרצה לתרום למדינה ולהתגייס למסלול קרבי. דור הקדים את גיוסו ממרץ 2013 לנובמבר 2012, התגייס לחיל התותחנים והחל את מסעו הצבאי. הוא מאוד נהנה במהלך השירות והיה אהוב על ידי מפקדיו וחבריו לסוללה. דור אהב לתרום ולסייע לכל מי שביקש את עזרתו.

ביוני 2012 לקראת סיום אימון מתקדם הגיע הסוללה של דור "לתפוס קו" ברמת הגולן. ביום שישי, ה8 ליוני 2012, נערך טקס חלוקת תעודת בגרות בשעה 10:00 בתיכון שבו למד דור. דור ביקש לצאת שבת על מנת להגיע לטקס אך בקשתו נדחתה עקב מחסור בכוח אדם. דור הבין את הצורך להשאירו בבסיס, לא ביקש שנית או התעקש לצאת לטקס ונשאר עם הגדוד בדרום רמת הגולן. באותו יום שישי הנורא, דור היה אמור לשמור במוצב אך ברגע האחרון הוחלפה משמרתו והוא שובץ לסיור על גדר המערכת ברמת הגולן. ג'יפ הסיור (דיפנדר) יצא לדרך ב-05:00 לפנות בוקר. בשעה 11:30 בבוקר, התהפך הג'יפ בגדול ישראל-סוריה על גדר המערכת. דור נהרג במקום. דור היה בן 19 שנים, חודשיים ושלושה ימים ביום מותו.

דור מאוד מאוד חסר לנו. אנחנו מתגעגעים אליו המון וחושבים עליו כל יום. החיוך הכובש שלו, שמאיר כל חדר אליו הוא נכנס, ילווה אותנו לנצח. הנתינה האין סופית שלו תהיה לנו להשראה ומקור לחיקוי.

ת.נ.צ.ב.ה.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה