תפריט נגישות

סג"מ שמעון שמש ז"ל

שמעון שמש
בן 21 בנפלו
בן אסתר וזכריה
נולד בראשון לציון
ביום כ"ח בתמוז תש"מ, 12.7.1980
התגייס ב-1.8.2000
שרת בחיל החימוש
יחידה: בה"ד 1
 
נפל בעת מילוי תפקידו
בא' בתמוז תשס"א, 21/6/2001
מקום קבורה: ראשון לציון
חלקה: 08, שורה: 02.

קורות חיים

בן אסתר וזכריה. נולד בראשון לציון בכ"ח תמוז התש"ם (12.07.2001). נפל בעת מילוי תפקידו בא' תמוז התשס"א (21.06.2001). בן 21 היה בנפלו.את מסלול לימודיו החל בבית הספר היסודי "איתמר בן אב"י" ברמת אליהו, המשיך בחטיבת הביניים "אחרון הביל"ויים" ובתיכון "עמית עמל" בראשל"צ במגמת אלקטרוניקה. שמעון המשיך בלימודי עתודה במכללה הטכנולוגית של חיל החימוש, שם סיים כהנדסאי אלקטרוניקה.

טרם גיוסו, הוכשר כטכנאי טילי עורב סימן 2.

עם גיוסו לצה"ל, פנה למסלול הקצונה הייעודית, במסגרתה הוסמך כרובאי 04, עבר קורס מאחזק נגמ"ש וסופח לגדוד 903 של חטיבת הנח"ל. בגדוד הספיק לעבור את טבילת האש הראשונה, עת הוצב במחנה עופר שברמאללה, שם סייע בהכנות החימושיות של הגדוד, לתפיסת קו ועלה עם הגדוד לקו בגזרת אביבים בלבנון. לאחר הסיפוחים וההכנה, עלה לבה"ד 1 לסיום פרק הכשרתו כקצין בצה"ל.

בבה"ד 1, בעת בוחן המסלול המסכם, חש בגבו והכאבים העזים לא אפשרו לו להמשיך. לאחר מנוחה קצרה הצטרף לצוות, עודד אותם וסייע לחבריו במעבר המסלול, שהיווה עבורם מטלה והזדמנות אחרונה לעבור את הקורס. הוא רץ לצידם, סייע במעבר החומה, הדגים וסייע בטיפוס על החבל והיה בין הגורמים שהביאו להצלחת הצוות בסיום המסלול.

לאחר המסלול, נקבע ניווט לילה מסכם. רופא היחידה התיר לו להשתתף במסע הניווט במגבלה של נשיאת מכשיר קשר, הוא צוות למסלול, למד אותו והיה מוכן ליציאה, אך לאור התחשבות במצבו הרפואי, אסר עליו המ"פ להשתתף במסע. שמעון לווה את הצוות לאורך ההכנות למסע, עד לתדרוך האחרון לקראת היציאה, כשכל הגדוד מסודר ליציאה בצורת ח'. בסיום התדרוך קמו כולם לעלייה לאוטובוסים. שמעון לא קם, הוא נשכב והתמוטט על מגרש המסדרים.

כל מאמצי ההחייאה לא הועילו, הכרתו שבה אליו חליפות, אולם בדרך לבית החולים הוא מסר את נשמתו.

שמעון הובא למנוחת עולמים ב-א' תמוז תשס"א, יום ו' - 22.02.01.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה