תפריט נגישות

חזקיה שלום ז"ל

חזקיה שלום
בן 42 בנפלו
בן שושנה ואהרן
נולד ביום ז' באדר תשי"ג, 22.2.1953
שרת בחיל הנדסה
 
נפל בד' באייר תשנ"ה, 4/5/1995
מקום קבורה: ראשון לציון

קורות חיים

נולד ב- ז' באדר תשי"ג (22.2.53) כבן בכור לזוג צעיר עולים מתימן ממתיישביה הראשונים של נחלת-יהודה. למד בבי"ס יסודי בשכונה, בביה"ס הטכני הצבאי בחיפה ובפנימייה החקלאית של ויצ"ו בנחלת-יהודה. התגייס לצה"ל באוגוסט 71' ושירת בגולני. במלחמת יום הכיפורים נלחם בחזית הסורית ברמת-הגולן, עקב אישיותו הרגישה לקה בהלם קרב והכירו בו כנכה צה"ל. בשנים שלאחר מכן ניסה לשקם את חייו ועבד בעבודות שונות. חזקיה אהב את הצבא ודאג להשתתף בכל אירועי החיל בו שירת – גולני.

נפטר עקב מחלה קשה ב- ד' באייר תשנ"ה והוא בן 42 שנים.הובא למנוחות בבית העלמין בראשון לציון.מתוך האלבום לזכרו:

הוריו של חזקיה עלו לארץ בעליה הגדולה לישראל מתימן, במבצע מרבד הקסמים, אשר החל לאחר הכרזת הקמת מדינת ישראל.

ההכרזה, בשילוב עם הפרעות הקשות שפגעו ביהודי תימן גרמו להתלהבות ספונטנית, ובחודשים אוגוסט וספטמבר 1948 החלה עלייתם של יהודי תימן לארץ-ישראל.שושנה ואהרון שלום היו מראשוני המתיישבים בנחלת יהודה, והקימו משפחה בת שש נפשות.

לשמו של חזקיה שתי משמעויות, האחת- חזק ואמץ והשניה- ה' חזק.הוא נולד וגדל בבית דתי בנחלת יהודה ועברה עליו ילדות ממוצעת, מלאה ומאושרת.

היה ילד חברותי, כנה וישר. חבר נאמן, וככזה רכש ידידים רבים.חזקיה התחנך גם בנחלת יהודה וגם בבית-הספר הטכני בחיפה, ושאף ככל בני גילו לשרת בתפקיד מיוחד בצבא.

כאשר הגיע זמנו להתגייס (אוגוסט 71'), רצה חזקיה לשרת בצנחנים, אך הוא היה רזה מדי, ולכן נשלח לשרת בגולני.

הוא הספיק לשרת שנתיים לפני שהחלה מלחמת יום כיפור, והוא נשלח להיות נהג זחל"מ בחזית הסורית.בחזית זו, שלא כמו בחזית מצרים היה המצב שונה מכיוון שהיה ידוע קודם שהסורים מתכננים התקפה על המוצב, אך המצב היה קשה יותר ממה שחשבו.

הסורים הרחיקו לכת ופצעו, הרגו ושבו עשרות חיילים ישראלים.למראה הזוועות, חזקיה לקה בתגובה פוסט טראומטית (הלם קרב) שמאוחר יותר התפתחה להפרעה.

כאשר חזר מן המלחמה, ניסה חזקיה ללא הצלחה להתאקלם בחזרה בחייו.

הוא עבד בעבודות זמניות, שכר דירה, ואף ניסה לחזור ולשרת במילואים.למרות כל זאת, לאחר זמן קצר הוא חזר להתגורר בבית הוריו והחל לעשן.

חזקיה חלה בסרטן הריאות ולאחר קשיים וטיפולים רבים הוא נפטר בהיותו בן 42 בלבד.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה