תפריט נגישות

רס"ן בני הר-גב ז"ל

בני הר-גב
בן 35 בנפלו
בן מלכה ואברהם
נולד בפולין
ביום א' בסיון תש"ז, 20.5.1947
התגייס ב-אוקטובר 1964
שרת בחיל האויר
יחידה: מפ''א
 
נפל בעת שירותו
בי"ב בכסלו תשמ"ג, 27/11/1982
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: אישה, בן, בת ואחות

קורות חיים

בן מלכה ואברהם, נולד ביום א' בסיוון תש"ז (20.5.1947) בפולין, למשפחת הלברג. בני התחיל את לימודיו בבית-ספר יסודי בארץ הולדתו, סיים כיתה ג' ואחרי מבצע קדש, בדצמבר 1956, עלה עם משפחתו לארץ, בהיותו בן תשע שנים. המשפחה השתקעה ברמת השרון, ובה למד בני בבית-הספר הממלכתי בנוה-מגן. הוא השלים כיתה ח', ועבר ללמוד בבית-ספר תיכון עיוני ברמת השרון. לאחר שסיים כיתה י', עבר בני ללמוד בבית-הספר הטכני של חיל-האוויר, במגמת חשמלאות מטוסים. חוות הדעת של מוריו עליו הייתה: "תלמיד שקט, בעל תפיסה טובה".

באוקטובר 1964, התגייס בני לצה"ל ושירת בחיל-האוויר. הוא הוצב ביחידת אחזקת מטוסים, השתלם בקורסים בנושא חשמלאות במערכות טיס, ובמאי 1965 הועלה לדרגת רב"ט. כעבור חמישה חודשים, הועלה בני לדרגת סמל. באפריל 1967 הוא התנדב לשרת בצבא הקבע. בני לחם במלחמת ששת הימים, המשיך להשתלם ולהתקדם במקצועו וביוני 1968 הועלה לדרגת סמ"ר. הוא הוצב ביחידת חימוש בחיל-האוויר. חוות-הדעת של מפקדיו עליו הייתה: "הוא אחראי על מצבור תחמושת, עצמאי מאוד". ביולי 1970 הועלה בני לדרגת רס"ר.

בשנת 1972 נשלח בני להשתלמות מקצועית בנושא חימוש, באקדמיה של חיל-הים בארצות-הברית. לרגל נסיעתו עברת את שמו מהלברג להר-גב. בני הצטיין בלימודיו, וזכה להערכה בין התלמידים הזרים. בתעודה שקיבל צוין לשבח על כישוריו, מאמציו והישגיו.

בני שאף להתקדם, ולכן ניגש בשנת 1973 לבחינות בגרות במסגרת צה"ל. הוא היה מועמד לקורס קצינים. מפקדיו העריכו אותו כ"בעל מקצוע טוב, ממושמע, חייל מסור, בעל מרץ, עצמאי בעבודה, יעיל ובעל רצון להתקדם".

בני לחם במלחמת יום הכיפורים. אחרי המלחמה, באוגוסט 1974, הוא נשא אשה ובנה את ביתו בראשון לציון. בני נשלח לקורס קצינים, ולאחר שהשלימו הועלה לדרגת סגן, בספטמבר 1976. כעבור שנתיים, הוא הועלה לדרגת סרן.

במלחמת שלום הגליל הצטיין בני בתפקידו, כאחראי על מלאי התחמושת של חיל-האוויר. מפקדיו ציינו אותו בחוות-דעת: "הוא היה קצין יסודי מאוד, לא השאיר דבר ליד המקרה, שלט היטב בנעשה, תוך הקפדה על דו"ח צריכת תחמושת וויסות ציוד תחמושת בבסיסים. הוא תפקד בצורה מעוררת הערכה, בעל כושר שליטה וארגון. הוא גילה סמכות כלפי המקבילים לו בתפקיד בבסיסים האחרים, מקצוען, בעל מעוף ומחשבה חדה, קפדן, שולט היטב בתפקידו, ממלא תפקיד מפתח בצורה מעולה".

בספטמבר 1982 הועלה בני לדרגת רס"ן. כעבור חודש הוא חלה, אושפז בבית-חולים ואובחנה אצלו מחלה ממארת.

ביום י"ב בכסלו תשמ"ג (27.11.1982) מת בני במחלתו. בן 35 שנים הוא היה במותו. הוא השאיר אחריו רעיה, בן, בת ואחות. בני הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בראשון לציון.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "רס"ן הר-גב מילא ביחידתנו תפקיד מפתח, במסירות, בנאמנות וביעילות רבה. מהיכרותנו את בני למדנו להוקיר ולהעריך את הגינותו הרבה, את יושרו האישי, קנאותו למקצוע ויחסו החם לזולת, תכונות נעלות שבאו לביטוי בכל פעליו. נזכור אותו תמיד כאדם, כחבר הנחלץ לעזרה בכל עת, נאמן לפקודיו ולמפקדיו".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה