תפריט נגישות

סמל דיויד טורסטון ז"ל

דיויד טורסטון
בן 29 בנפלו
בן רוזה ורוברט
נולד בארה"ב
ביום י' באב תשי"ג, 22.7.1953
התגייס ב-נובמבר 1971
שרת בחיל האויר, חיל רפואה
יחידה: יחידה 669
 
נפל בקרב
בט"ו בסיון תשמ"ב, 6/6/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: נבטיה
באזור לבנון
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: אישה ואם

קורות חיים

בן רוזה ורוברט טורסטון, נולד ביום י' באב תשי"ג (22.7.1953) בברוקלין. בהיותו בן שבע וחצי עלה ארצה עם אמו וסבתו, שהשתקעו בחולון. דיויד עבר את המסלול הרגיל של כל נער ישראלי: בית-ספר יסודי, בית-ספר תיכון ובהגיע הזמן - שירות בצה"ל.

דיויד גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1971. טוב ליבו ונכונותו לעזור לכל נזקק הניעוהו לשרת כחובש. הוא עבר קורסים שונים בתחום זה: קורס חובש קרבי, קורס חובש תעופתי, קורס חובשי חיל-אוויר וקורס צניחה. דיויד נטל חלק במלחמת יום הכיפורים ועוטר באות המערכה. בתעודת השחרור מהשרות הסדיר צוינה התנהגותו כטובה מאוד וההערכה אליו היתה כי הוא "ביצע עבודתו כראוי לשביעות רצון מפקדיו".

בתחילת נובמבר 1974 שוחרר דיויד מהשרות הסדיר והחל ללמוד משפטים באוניברסיטת תל-אביב. כדי לממן את לימודיו עבד כדייל ב"אל-על". במילואים שירת כחובש מוטס. דיויד היה סטודנט מצטיין ועם תום לימודיו הוענק לו רשיון לעריכת דין. בשנת 1978 נשא דיוויד לאישה את לי לבית יעקובי. טוב ליבו ורגישותו למצוקת הזולת לא עזבוהו גם כאשר פתח לו משרד משלו, ולעיתים קרובות מימן מכיסו דמי ערבות ללקוחות שלא הצליחו לגייס בעצמם את הסכום הדרוש, מעבר לכך דיויד קיבל לידיו תיקים מעניינים שקיבלו כותרות גדולות בעיתונות, וכך בזמן קצר נחשב לאחד מעורכי הדין הפלילים הטובים ביותר. כשדיויד נהרג, חלק מהתיקים בהם הופיע היו עדיין בדיונים, לחלקם ניתן פסק-דין לאחר מותו כאשר השופטים, מציינים את חלקו של דיויד בזיכויים.

בפרוץ מלחמת שלום הגליל נקרא דיויד למשימת חילוץ פצועים.

ביום ט"ו בסיוון תשמ"ב (6.6.1982) בעת טיסה לחילוץ פצועים מעל נבטייה שבלבנון, הופל המסוק שבו טס ובמשך 4 ימים נחשב נעדר.

הוא הובא למנוחת-עולמים ב 10.6.82 בבית-הקברות הצבאי בראשון-לציון. הניח אשה ואם.

במכתב התנחומים למשפחה עמד מפקדו על תכונותיו של דיויד וכתב כי "דיויד הצטיין בצניעותו, יושרו ושלוותו החיצונית. עשה כל המוטל עליו בהתנדבות ללא סייג".

אשתו-לי הקימה קרן לזכרו באוניברסיטת תל-אביב, המחלקת מלגות לתלמידי הפקולטה למשפטים ולמחקר.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה