תפריט נגישות

רב"ט רחל רוחלה גולדברג ז"ל

רחל גולדברג
בת 19 בנפלה
בת סימה ושלמה
נולדה בנתיבות
ביום ב' בניסן תשכ"ג, 27.3.1963
התגייסה ב-אוקטובר 1981
שרתה בחיל כללי
יחידה: מו"ח 995
 
נפלה בעת שירותה
בי"ד בתשרי תשמ"ג, 1/10/1982
מקום נפילה: תל השומר
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: ראשון לציון

קורות חיים

בת סימה ושלמה, נולדה ביום ב' בניסן תשכ"ג (27.3.1963)בנתיבות, העיירה שאליה עברו הוריה מראשון-לציון, כדי לסייע בישוב ופיתוח הנגב. בהיותה ילדה חזרו הוריה לראשון לציון,ובה השלימה את לימודיה בבית-הספר היסורי הדתי-ממלכתי "סיני". היא המשיכה את לימודיה בבית-הספר התיכון "הרואה", שברמת-גן. רוחלה הייתה חניכת תנועת "בני עקיבא" בסניף ראשון לציון. לימים היא גם הדריכה את הצעירים בתנועה זו, ותרמה לעיצוב דמותם בתוכניות-שבת, בערבי-עיון, במחנות קיץ ובפעילות חניכות דומה. היא גילתה כשרון בעבודות-יד, בתפירה, בסריגה ובעבודת אמאיל. רוחלה קיוותה שאחרי שחרורה מן השירות הצבאי תשתלם באחת האומנויות.

באוקטובר שנת 1981 התגייסה רוחלה והוצבה לשרת כמורה-חיילת, במסגרת המחלקה לתרבות תורנית. היא נשלחה לעבודה חינוכית במרכז הקהילתי בבר-יוחאי שבמרום הגליל. תפקידה היה להורות במושב דלתון. לפני הצהריים לימדה רוחלה נשים מבוגרות קרוא וכתוב, והעשירה אותן בידע כללי. אחרי-הצהריים היא עסקה בחינוך הדור הצעיר במושב. רוחלה הצטיינה בעבודתה והועלתה לדרגת רב"ט. היא קשרה קשרים חם: במושב ובמרכז הקהילתי, וכבשה את הלב בהופעתה, בחיוכה, בטוב-ליבה ובמסירותה לתפקיד שהוטל עליה.

בסתיו של שנת 1982 חלתה רחל והועברה לטיפול בבתי-חולים. מחלתה גברה, ובערב סוכות, י"ד בתשרי תשמ"ג (1.10.1982) נפטרה, והיא בת 19 שנים. רחל הובאה למנוחות בבית-הקברות בראשון לציון. היא השאירה אחריה הורים וחמישה אחים ואחיות. לזכרה הוקמו בראשון לציון מרכז חינוכי לגיל הרך, וקרן גמילות-חסד לנזקקים.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה