תפריט נגישות

סמ"ר אלברט כהן ז"ל

אלברט כהן
בן 24 בנפלו
בן שמחה ויצחק (הכהן)
נולד בנטעים
ביום ט"ז בסיון תשי"ג, 30.5.1953
התגייס ב-אוגוסט 1971
שרת בחיל הקשר והתקשוב, חיל הלוגיסטיקה
יחידה: בסיס ציוד 6522
 
נפל בעת שירותו
בז' בסיון תשל"ז, 24/5/1977
מקום קבורה: ראשון לציון

קורות חיים

בז יצחק (הכהן) ושמחה. נולד ביום ט"ז בסיון תשי"ג (30.5.1953) בנטעים. סיים בהצלחה את לימודיו בבית-הספר היסודי 'סיני' שבראשון-לציון. מחמת מצבה הכלכלי הקשה של משפחתו הענפה נאלץ לחרוג ממסלול-הלימודים התקין ולצאת, כבר בגיל רך, לעבודה. על-אף תנאי-החיים הקשים היה אלברט אופטימי מטבעו, והחיוך לא מש מפניו. הוא היה חבר בתנועת 'המכבי הצעיר' בעירו והשתתף בכל פעולותיה. את זמנו הפנוי הקדיש לאיסוף בולים והותיר אחריו אלבומי-בולים מסודרים להפליא, שמשפחתו תרמה, לאחר מותו, לבית 'יד לבנים' שבראשון-לציון. לפני גיוסו לצה"ל למד את מקצוע המלצרות ועבד פרק-זמן ב'אולמי-ראשון'.

אלברט גויס לצה"ל בסוף אוגוסט 1971 והושם לחיל-הקשר. בחיל זה עבר קורסים רבים והוסמך כמחסנאי/פקיד טכני. לפרק-זמן הועבר לחיל-חימוש וסיים שם קורס מסגרים-כלליים. היה מעורה בחברה והשתלב בה. מפקדיו העריכוהו כחייל ממושמע, הממלא את תפקידיו כהלכה. בתעודת-השחרור שלו צוינה התנהגותו כטובה-מאוד.

במחצית מאי 1972 שוחרר אלברט מהשירות הסדיר בגלל ירידה בפרופיל הרפואי ואף לא הוצב לשירות-מילואים. אלברט סירב להשלים עם רוע הגזירה והשתדל ללא-הרף לבטלה, משום שהרגיש וידע שהוא יכול לתרום מכוחו לצה"ל ולמדינה, ולבסוף עלה הדבר בידו. מיד לאחר שהוצב לשירות-מילואים ביקש והצליח להתקבל לשירות-קבע.

ביום ז' בסיון תשל"ז (24.5.1977) נפל אלברט בעת שירותו. הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית שבבית-העלמין בראשון-לציון. השאיר אחריו הורים, ארבעה אחים ושלוש אחיות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "סמ"ר כהן אלברט שירת את צה"ל בנאמנות, ביעילות ומילא את המוטל עליו בשלמות תוך מודעות להתחייבויות המוטלות עליו כאיש-צבא. אלברט שימש דוגמה וסמל באורח מילוי תפקידו ומילוי המשימות שהוטלו עליו."

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה