תפריט נגישות

סגן יפתח אלפר ז"ל

יפתח אלפר
בן 20 בנפלו
בן מרים ויקותיאל
נולד בראשון לציון
ביום ל' בניסן תשי"ט, 8.5.1959
התגייס ב-אוגוסט 1977
שרת בחיל הנדסה
יחידה: בהל"צ
 
נפל בעת שירותו
בט"ו בחשוון תש"מ, 5/11/1979
מקום נפילה: ערד
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: הורים, אח ואחות

קורות חיים

בן מרים ויקותיאל, נולד ביום ל' בניסן תשי"ט (8.5.1959) בראשון לציון. הוא למד בבית-הספר היסודי על-שם ידלין, והשלים את לימודיו בגימנסיה הריאלית בראשון לציון. בצעירותו השתייך יפתח ל"נוער העובד והלומד".באוגוסט 1977 התגייס יפתח לצה"ל ושירת בחיל-ההנדסה. אחרי אימוני טירונות, הוא עבר קורס מש"קי הנדסה וקורס מ"כים ובמרס 1978 עלה לדרגת רב"ט. בפברואר 1979 השלים יפתח קורס קציני חי"ר והועלה לדרגת סג"ם. חוות-הדעת של מפקדיו עליו הייתה: "הוא קצין אחראי, בעל גישה רצינית לעבודה, בעל סיכוי לקידום". במאי 1979 הוא הוצב לתפקיד מדריך אמצעי פריצה בחיל ההנדסה.

ביום ט"ו בתשוון תש"ם (5.11.1979) כשעסק עם חניכיו באימוני ניווט, התהפכה המכונית שנסע בה ויפתח, שישב ליד הנהג נהרג. בן 20 היה במותו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בראשון לציון. הוא השאיר אחריו הורים, אח ואחות צעירים ממנו. מפקד יחידתו כתב עליו מכתב תנחומים להורים: "יפתח שירת ביחידה כחניך וכמפקד יותר משנה. במשך תקופה זו הוא הפגין תכונות הראויות לציון כאדם וכמפקד. הוא הצטיין בקורסים השונים ובלטה הצטיינותו בפיקוד. לאחרונה תוכננה הצבתו כסגן מפקד פלוגה".יפתח הועלה לדרגת סגן אחרי מותו.

בניית אתרים: