תפריט נגישות

טוראי אברהם יהודה ז"ל

אברהם יהודה
בן 19 בנפלו
בן רחל ודוד
נולד בראשון לציון
ביום ז' בניסן תשט"ז, 19.3.1956
התגייס ב-מאי 1974
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת מנהלה
 
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ד בתשרי תשל"ו, 29/9/1975
מקום קבורה: ראשון לציון

קורות חיים

בן דוד ורחל. נולד ביום ז' בניסן תשט"ז (9.3.1956) בנחלת-יהודה שליד ראשון-לציון, כבן למשפחה שעלתה לארץ עם חיסול גולת- בבל. היה הילד השישי במשפחה, ולאחריו נולדו שמונה ילדים נוספים. מספר הילדים הרב והעוני ששרר בבית הטביעו את חותמם על חייו של אברהם, עם-זאת, ביקש שלא להיבדל מחבריו, אהב חיי חברה, ומעל לכול - היה חובב-ספורט נלהב. שיחק כדורגל ב'הפועל - נחלת-יהודה', וגם כאשר

התגייס, ביקש לאפשר לו, ככל-שניתן, להמשיך ולשחק בקבוצתו ומבוקשו אושר לו. אברהם סיים את לימודיו בבית-הספר 'קפלן' שבמקום-הולדתו. לאחר-מכן נאלץ לצאת לשוק העבודה כדי לדאוג לפרנסת עצמו ולתמיכה במשפחתו. עבד בעבודות שונות. הוא קיים את מצות כיבוד אב ואם, וגם לאחיו ולאחיותיו הקדיש. דאגה ותשומת-לב.

משהגיע מועד גיוסו לשירות הסדיר, היה מאושר והוא ערך מסיבת-פרידה לחבריו לרגל המאורע, שראה בו התחלה לחיים חדשים, מעניינים ומרתקים יותר. במאי 1974 החל את סדרת הטירונות, ובסיומה הוצב לחיל-האויר. הוא עבר קורס לנהגות צבאית ושימש כנהג משאית.

ביום כ"ד בתשרי תשל"ו (29.9.1975) נפל אברהם בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבראשון-לציון. השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "אברהם היה חייל מסור וחרוץ, אשר ביצע את כל שהוטל עליו ללא רבב יומם-ולילה ובכל יום מימות השנה. אברהם היה אהוד ומקובל על סביבתו, מפקדים וחברים לעבודה כאחד, וידע ליצור רוח טובה בחברה. צר לי על כי נלקח מעמנו בטרם עת. חסרונו יורגש בקרב חיילי היחידה... חב אני לכם את תודת המדינה על כי ידעתם להביא, לגדל ולחנך בן שכזה."

המשפחה הנציחה את שמו על-ידי שתרמה ספר-תורה לזכרו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה