תפריט נגישות

רס"ר עזרא בטש ז"ל

עזרא בטש
בן 44 בנפלו
בן מרים ואברהם
נולד במצרים
ביום תרצ"ד, 1934
התגייס ב-1954
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת מנהלה - גף רכב
 
נפל בעת שירותו
בי"ג באייר תשל"ח, 20/5/1978
מקום קבורה: חולון
הותיר: אישה, שלושה ילדים, הורים, אחים ואחיות

קורות חיים

בן אברהם ומרים. נולד בשנת תרצ"ד (1934) באלכסנדרייה שבמצרים. עלה ארצה בשנת 1951. למד בבית-ספר יסודי ובבית-ספר תיכון באלכסנדרייה. בשנת 1954 גויס לצה"ל ולאחר תום שירות-החובה התנדב לשרת בצבא-הקבע.

במהלך-שירותו הועלה לדרגת רס"ר ושימש בתפקיד מש"ק-רכב בחיל-האויר. עזרא אהב מאוד את הצבא. מסור מאוד להוריו ולמשפחתו. היה ידוע כבעל לב טוב ואוהב לעזור לזולת. היה בעל מזג שקט ונוח. תמיד עשה את המוטל עליו במסירות ובנאמנות. מעולם לא התלונן גם בצר לו ואת כאביו שמר בתוכו. הוא ידע לגשר בין פקודיו לבין מפקדיו. טובת הכלל היתה תמיד בראש דאגותיו. בעת שירותו השלים את בחינות-הבגרות וכן הרבה לקרוא ספרים, בייחוד בנושאי צבא. עזרא אהב לבלות בחיק הטבע, לגדל צמחים ובעלי-חיים. כן, נהג לצייר להנאתו ובזמן הפנוי היה עוסק גם בדיג. במהלך שירותו בצבא השתתף במבצע-קדש, במלחמת ששת-הימים ובמלחמת יום-הכיפורים.

ביום י"ג באייר תשל"ח (20.5.1978) נפל עזרא בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבחולון. השאיר אחריו אישה, שלושה ילדים, הורים, אחים ואחיות. במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "עזרא הצטיין בתפקידו כמנהל וכמפקד. את עבודתו ביצע באחריות ובשקדנות. הוא שימש מופת לפקודיו". משפחתו תרמה לזכרו ספרים ונברשות לבית-כנסת בראשון לציון.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה