תפריט נגישות

רב"ט זבולון אבוטבול ז"ל

זבולון אבוטבול
בן 19 בנפלו
בן רחל ובני
נולד בראשון לציון
ביום כ"ה בחשוון תשי"ד, 3.11.1954
התגייס ב-פברואר 1973
שרת בחיל האויר
יחידה: נ"מ
 
נפל בעת מילוי תפקידו
בי' בתשרי תשל"ד, 6/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: מעבר הג'ידי
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: הורים, שתי אחיות ושני אחים

קורות חיים

זבולון, בן רחל ובני, נולד ביום כ"ה במרחשוון תשי"ד (3.11.1954) בראשון-לציון. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי על-שם ויתקין ברמת-אליהו ואחרי-כן סיים שתי שנות לימוד בבית-הספר התיכון "אורט- גינדי" בראשון-לציון, בהן רכש את מקצוע המסגרות. לאחר שנתיים אלה נאלץ להפסיק את לימודיו עקב סגירת בית-הספר. בתקופת לימודיו היה תלמיד טוב וממושמע. בן מסור היה להוריו, ולאחר שהפסיק את לימודיו יצא לעבוד כדי לעזור למשפחתו בפרנסתה. זבולון היה חובב ספורט, ובעתות הפנאי אהב להתעמל והרבה בתרגילים לפיתוח הגוף. כמו-כן אהב לפרוט על גיטרה ולשיר שירים ישראליים.

זבולון גויס לצה"ל במחצית פברואר 1973. לאחר הטירונות ולאחר שעשה חודשים מספר בתפקידים שונים, הועבר לחיל-האוויר. לאחר שהשתלם בקורס חילי, הוצב ביחידת נ"מ באזור סיני. זבולון היה חייל טוב, מסור וממושמע והשתדל לבצע את המוטל עליו בצורה הטובה ביותר. הוא היה חבר מסור ואהוב על חבריו ובעל- רצון לעזור לזולת. בזמן שירותו הצבאי השתדל שלא להדאיג את משפחתו, לכן הקפיד לטלפן הביתה ולא הרבה לספר על קשייו. ביום הראשון למלחמת יום- הכיפורים יצאה יחידתו של זבולון לכיוון מעברי הגידי. בהתקפה של מטוסי חיל-האוויר המצרי באיזור, נפגע כלי-רכבו של זבולון ברקטה. הוא נפצע קשה ובדרך לבית-החולים נפטר מפצעיו והוא בן 19 שנה. זבולון הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בראשון-לציון. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ושני אחים. לאחר נופלו הוענקה לו דרגת רב-טוראי.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "למרות שזבולון היה מוצב ביחידתי זמן קצר מאוד, הבחנתי שהוא חייל טוב, חבר מסור ואהוב על חבריו".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה