תפריט נגישות

רס"ן חנוך רדליך ז"ל

חנוך רדליך
בן 36 בנפלו
בן חיה ויצחק
נולד בתל אביב
ביום כ"ג בכסלו תרצ"ח, 27.11.1937
התגייס ב-אוגוסט 1955
שרת בחטיבת הצנחנים
 
נפל בעת שירותו
בי"ב באב תשל"ג, 10/8/1973
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: אשה ושלושה ילדים

קורות חיים

בן יצחק וחיה. נולד ביום כ"ג בכסלו תרצ"ח (27.11.1937) בתל-אביב, כבן למשפחה שומרת מסורת והחל את לימודיו בבית הספר הדתי "ביל"ו" בתל אביב.

לאחר שסיים לימודיו הצטרף לחברת נוער בקיבוץ חולדה ועשה שם עד לגיוסו לצה"ל. הוא היה חבר בתנועת "הצופים" ושיחק בכדורסל בקבוצת "מכבי" תל אביב.

חנוך התגייס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1955, עוד בטרם מלאו לו 18 שנים, לאחר ששכנע את הוריו לאפשר לו להתגייס לפני המועד. הוא התנדב לשרת בחיל הצנחנים. חנוך עבר קורס מ"כים והצטרף לנבחרת לסיירת הצנחנים. במסגרת זו השתתף במספר פעולות גמול (באחת מהן אף נפצע ונקבעה לו נכות של %10 לכל חייו), וזכה לצל"ש מידי אלוף הפיקוד דאז.

במבצע קדש צנח צניחה קרבית והיה בין המעטים בצה"ל שענדו רקע אדום לכנפי הצניחה שלהם.

לאחר שהשחחרר מהשירות הסדיר, למד שרטוט טכני והחל לעבוד בתעשייה האוירית.

למרות שהצליח מאוד בעבודתו, לא ראה בה אתגר ובשנת 1960 חזר לצה"ל, לשורות צבא הקבע. חנוך עבר שורה של קורסים (קורס קציני חי"ר, קורס קציני מק"בים. קורס מ"פים, פו"ם) ומילא בהצלחה מספר רב של תפקידים: מ"מ בקורס מ"כים של הנח"ל, מ"פ בצנחנים, מפקד קורס מרגמות ומפקד קורס סיירים וצלפים. תוך כדי כך השלים בהצלחה בחינות בגרות חיצוניות.

במלחמת ששת הימים שירת באוגדתו של האלוף אריאל שרון. לאחר המלחמה מילא בהצלחה עוד שורה של תפקידים בבית הספר לקצינים. תפקידו האחרון היה קצין אג"ם במרחב שלמה.

בסוף שנת 1972 נתגלה בצווארו גידול ממאיר. לאחר שנותח, נדמה היה כי החלים וחנוך חזר לעבודה מלאה, אולם ההחלמה הייתה קצרה.

כעבור 10 חודשים חש כאבים חזקים והועבר לבית חולים.

חודשיים ימים נאבק על חייו, וביום י"ב באב תשל"ג (10.8.1973), נפטר רס"נ חנוך בעת שירותו. השאיר אישה ושלושה ילדים. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בראשון לציון.

ליד הקבר הפתוח הספידו מפקדו, שאמר: "חנוך היה איש עבודה ועשייה. כאשר הייתה עבודה, וזאת לא חסרה, היה חנוך מתמסר לה כל כולו. מעולם לא עמדה בפניו שאלת נוחותו האישית. חנוך היה אדם בעל כבוד, לא פעם נחל אכזבות, אך תמיד נשאר גאה וראשו זקוף,היה בעל עקרונות, עליהם נלחם ועליהם לא ויתר. היה חייל במלוא מובן המלה. כמדריך יחידות ההדרכה של צה"ל, חברו כל תכונותיו הטובות כדי לעשותו מדריך מצויין.חנוך היה לוחם, היה חייל, אך מעל לכל היה אדם".

חבריו ליחידה הוציאו לאור לזכרו חוברת ובה דברי הערכה של מפקדים ופקודים.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה