תפריט נגישות

טוראי חוה גר ז"ל

חוה גר
בת 18 בנפלה
בת שרה ומשה
נולדה בנתניה
ביום ו' באלול תש"י, 19.8.1950
התגייסה ב-ינואר 1969
שרתה בחיל הלוגיסטיקה
יחידה: חה"ס 581
 
נפלה בעת שירותה
בכ"ז בסיון תשכ"ט, 13/6/1969
מקום קבורה: ראשון לציון
חלקה: 2, שורה: 2, קבר: 3.

קורות חיים

בת משה ושרה. נולדה ביום ו' באלול תש"י (19.8.1950) בנתניה ולמדה בבית-הספר היסודי "איתמר" שבעיר. כאשר העתיקה המשפחה מגוריה לראשון-לציון, המשיכה חוה את לימודיה בבית-הספר היסודי "חביב" ועד מהרה הסתגלה לסביבה ואף רכשה ידידות חדשות. חוה היתה עליזה ושמחה ולא היה בה מן העצב שליוה את עברם של הוריה לפני עלותם לארץ. כשהייתה מחייכת לא רק היא נראתה יפה יותר כי אם העולם כולו נראה טוב ועליז יותר. היא הייתה שופעת תמיד שמחה, טובת-לב ומוכנה לעזור לזולת. היא המשיכה ללמוד בבית-הספר התיכון "אריאל" בראשון-לציון ועמדה בבחינות הבגרות. הרבתה לקרוא ספרים ולבה נמשך לדרמה. היא השתוקקה ללמוד דרמה וראתה בכך את ייעודה בחיים. היא הצטיינה בלימודים והייתה מהירת תפישה. היה לה כישרון לעבודות אמנות וקירות-ביתה היו מקושטים בעבודותיה. היא הייתה חברה ב"מכבי" והשתתפה בצעדות רבות ובהן צעדת-הנגב, כן השתתפה במקהלת בית-הספר ויחד עם שתיים מחברותיה הייתה ידועה כיוזמת וכמבצעת כל אירוע תרבותי וחברתי בו. ברשימה שכתב עליה לאחר פטירתה, ציין מנהל בית-הספר התיכון את השקט שלה, שלוות-נפשה וחוסר רצונה להתבלט. היא אהבה את עמה ואת ארצה ללא גבול ובמלחמת ששת הימים התנדבה לעבוד בקיבוץ נחשון, בפרוזדור ירושלים.

חוה גויסה לצה"ל בינואר 1969. היא הייתה גאה במדיה והצטיינה בטירונות. אחרי שעברה קורס מסוים, הוצבה לשירות במרחב הדרום. ביום כ"ז בסיון תשכ"ט (13.6.1969), מתה חוה ממחלה פתאומית והובאה למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-הקברות הישן בראשון-לציון.

להנצחת שמה הוקמה ספריית עזר בשפה האנגלית, ליד הספריה הכללית בביה"ס תיכון "אריאל"; כן נקבעה קרן סטיפנדיות במסגרת קרן המלגות לתלמידים מוכשרים מעוטי יכולת, ע"י מסדר בני-ברית, לשכת בנימין דה רוטשילד ולשכת בנות-ברית "בילו".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה