תפריט נגישות

סא"ל ראובן זלמן בן שחר שורץ ז"ל

ראובן בן שחר
בן 39 בנפלו
בן רחל וקלמן
נולד ברומניה
ביום י' בסיון תרצ"ב, 14.6.1932
התגייס ב-29.8.1951
שרת בחיל האויר
יחידה: לה"ק ציוד
 
נפל בעת שירותו
בב' בתשרי תשל"ב, 20/9/1971
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: אשה בן ושתי בנות

קורות חיים

בן קלמן ורחל. נולד ביום י' בסיון תרצ"ב (14.6.1932) בעיר קונסטנצה שברומניה. את לימודיו - היסודיים והתיכוניים - סיים בחוץ-לארץ. בשנת 1951 עלה לארץ.

גויס לצה"ל בסוף אוגוסט 1951 וסיים קורס טכנאים של חיל-האויר. הצטרף לצבא-הקבע בסוף אוגוסט 1953. לאחר שירות של שנה כמכונאי באחת מטייסות- הקרב של החיל, הגיע לדרגת סמל וראש צוות. הוא נשלח לצרפת למשך שנתיים כדי ללמוד ולקלוט את ראשוני מטוסי הסילון של חיל-האויר הצרפתי שיועדו לצה"ל. במערכת "קדש" שירת כסגן קצין טכני בטייסת-קרב של מטוסי הסילון הצרפתיים. אמנם רק חודש היה ביחידה, ובכל זאת השתלב במהירות מפתיעה בחיי-החברה שלה ונתגלה כבעל- מקצוע מעולה. תקופה קצרה לאחר המלחמה חזר ויצא לצרפת - כדי לשמש כקצין טכני של מטוס ה"מירז"'. כאן הוכיח את עצמו בכל גדולתו, כטכנאי, כמפקד וכמחנך.

הוא הקים דור-טכנאים צעיר, שבו החדיר גם ידע מקצועי וגם גישה ויחס לעבודה. במיוחד שקד להקנות ערכים הקשורים באזרחות טובה, באהבת הזולת ובקנאות לחיל. כשם שהיה מסור לחיל, כן היה נלהב לעבודתו וגם הצליח להדביק בהתלהבות זו, אשר לא ידעה גבול, את פקודיו ואת חבריו. לאחר מלחמת ששת הימים נתמנה כקצין טכני ראשי של אחד מבסיסי-החיל. גם כאן לא חסך מאמצים לקידום היחידה ולטיפול באנשיה, בשמשו דוגמא אישית לפקודיו, תמיד ובכל מקום. במשך שלוש שנים מילא תפקיד זה בעוד הבסיס משתתף ב"מלחמת ההתשה" והיה מחדש את ציודו המקצועי. בקיץ 1970 הועבר למפקדת חיל-האויר, כדי למלא תפקיד בכיר במערך התחזוקה של החיל.

אור ליום ב' בתשרי תשל"ב (20.9.1971) נפטר ראובן. הניח אשה, בן ושתי בנות. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול. צה'"ל העלה אותו לדרגת סגן-אלוף, מיום פטירתו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה