תפריט נגישות

רס"ן קרלו שגב ז"ל

קרלו שגב
בן 30 בנפלו
בן פנינה וכליפי
נולד בלוב - טריפולי
ביום ז' בכסלו תרצ"ח, 11.11.1937
התגייס ב-אוגוסט 1957
שרת בחיל התותחנים, חיל השריון
יחידה: גדוד נמר, גדוד שפיפון
 
נפל בקרב
בב' בסיון תשכ"ז, 10/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: מעבר המיתלה
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל, קבר אחים
אזור: ב, חלקה: 11, שורה: 10, קבר: 9.
הותיר: אישה ובת

קורות חיים

בן כליפי ופנינה. נולד ביום ז' בכסלו תרצ"ח (11.11.1937) בטריפולי אשר בלוב, קרלו עלה לארץ בשנת 1950 וחייו בארץ החלו במעברה בתנאים קשים. אך מצב זה לא פגם בהישגיו במשך השנים. לאחר שסיים את לימודיו היסודיים בבית-הספר היסודי "רמז" אשר בשיכון המזרח בראשון לציון למד בגימנסיה הריאלית שם. הוא הצטיין במקצועות הריאליים אשר אהב במיוחד.

מחברותיו היו מופת לכל בסידור חומר שנרשם בהן - כך הביע את אהבתו למקצועות. הוא שאף ללמוד הנדסה בטכניון, אלא שלא הגיע לידי כך. היה מתון בהליכותיו, שקט מטבעו ובת-צחוק ריחפה על שפתיו תמיד.

גויס לצה"ל באוגוסט 1957 ואחרי הטירונות יצא לקורס קצינים בו היה אהוד על חבריו ומפקדיו כאחד בשל נכונתו לעזור לחברים ורצינותו לעבודה. תכונה נוספת לאלו היתה הקלות אשר בה קיבל כל קושי ובעייה. סיים את קורס-הקצינים כחניך מצטיין. איש לוחם היה ותמיד בחר בדרך הקשה משהחליט להישאר בצבא הקבע שירת ביחידת שדה. למעשה עבר את כל שלבי הפיקוד באותה יחידת שדה עד שהגיע לדרגת רב סרן. במלחמת ששת הימים נלחם, וביום הששי לקרבות, הוא ב' בסיון תשכ"ז (10.6.1967) נפל ליד המיתלה שבסיני ליד מצודת פרקר בעלותו על מוקש.

הניח אשה ובת. אשתו היתה בהריון ובן נולד לה כששה חדשים אחרי נפול אביו. הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי לשעת חירום בבארי והועבר לאחר-מכן למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה