תפריט נגישות

דינה פיין ז"ל

דינה פיין
בת 17 בנפלה
בת מילכה ויהודה
נולדה בנהלל
ביום י"ב בכסלו תרפ"ו, 29.11.1925
שרתה בפלמ"ח
יחידה: פל' ה'
 
נפלה בעת שירותה
בכ"ו בחשוון תש"ג, 6/11/1942
מקום קבורה: ראשון לציון

קורות חיים

בת מילכה ויהודה. נולדה בי"ב בכסלו תרפ"ו (29.11.1925) בנהלל שבעמק יזרעאל. כעבור זמן עברה עם משפחתה לנחלת יהודה, שם שימש אביה כנוטר. היא סיימה בהצטיינות את לימודיה היסודיים בבית-הספר "חביב" בראשון-לציון ואחר-כך עברה ללמוד בגימנסיה הריאלית בתל-אביב. דינה היתה בת מושב, שהטביע בה שלווה ואורך רוח, אך עם זאת היה בה רצון פנימי ליתר הגשמה חלוצית. לא רצתה את העמידה בקרן זווית, תבעה מאחרים ומעצמה את העמידה בשער.

מנעוריה היתה פעילה בתנועת הנוער העובד ובהיותה בת שש עשרה הצטרפה לשורות הפלמ"ח. ומאז, מי שראה את ברק עיניה הרגיש, כי מאז רחבו צעדיה, גבר בטחונה. בשורות אלה ראתה את תפקידה לעת הזאת. היתה דבקה באידיאלים ושאפה להגשימם,לבה היה ער לסבלות הזולת והקדישה הרבה מזמנה לעזרה לחברותיה ולנצרכים שונים. בתנועתה נרתמה למשימות שונות ואף עסקה בהדרכה ושימשה דוגמא ומופת לחניכיה.

לאחר שגוייסה לפלמ"ח נשלחה לקורס מפקדי מחלקות בג'וערה (לימים עין השופט). מחמת החיים הקשים במקום - תנאים סאניטאריים גרועים, כלכלה ירודה ומשטר אימונים קשה - חלתה דינה בטיפוס המעיים וביום כ"ו בחשוון תש"ג (6.11.1942) מתה ממחלתה זו. היא הובאה למנוחות בבית הקברות הישן בראשון-לציון.

הונצחה ב"ספר נחלת יהודה - היובל החמישים".

בניית אתרים: