תפריט נגישות

טוראי קלאודיו-ישראל פריידקס ז"ל

קלאודיו-ישראל פריידקס
בן 19 בנפלו
בן מרים וחוליו
נולד בארגנטינה - בואנוס-איירס
ביום ט"ז באדר תשכ"א, 4.3.1961
התגייס ב-ינואר 1980
שרת בחטיבת הנח"ל
יחידה: בא"ח 933
 
נפל בעת שירותו
בי"א בניסן תש"מ, 28/3/1980
מקום נפילה: איזור השרון
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: ראשון לציון
חלקה: 4, שורה: 8, קבר: 3.
הותיר: הורים ושני אחים

קורות חיים

בן מרים וחוליו, נולד ביום ט"ז באדר תשכ"א (4.3.1961) בבואנוס-איירס. בביתו קיבל חינוך ציוני. הוא למד בבית-הספר היסודי "ביאליק" וב"אורט" בבואנוס-איירס. השתייך לתנועת הנוער הציוני "דרור". בשנת 1978 בהיותו בן 17 עלה עם משפחתו ארצה, ההורים השתקעו בראשון-לציון וקלאודיו עבר להמשך לימודיו בפנימייה בכפר סילבר שליד אשקלון. אחרי שסיים את לימודיו בפנימייה הגיע כמתנדב לקיבוץ גבולות בנגב, יחד עם קבוצת חברים, אף הם עולים מדרום אמריקה. בגבולות הצטרף לגרעין נח"ל. לפי עדות חבריו היה בחור ישר מאור, טוב-לב, רגיש והשרה אווירה של שמחה סביבו. הוא למד לנגן בחליל והצטיין בנגינתו.

בינואר 1980 התגייס לצה"ל, לגרעין שקיבוץ-האם שלו היה גבולות. הוא התחיל בסידרת אימונים כרובאי. ביום י"א בניסן תש"ם (28.3.1980), בהפסקת מנוחה, היה בדרכו משטח האימונים לאוהלו. בדרך התמוטט ואיבד את הכרתו. כל הנסיונות להחיותו עלו בתוהו והוא מת מדום-לב. בן 19 היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בראשון-לציון. השאיר אחריו הורים ושני אחים.

מפקד יחידתו כתב עליו להוריו: "קלאודיו ביצע ביחידתנו אימון טירון. מן היחידה עתיד היה לעבור להמשך הכשרתו החקלאית בנח"ל, או לתעסוקה בבטחון שוטף - שירות המסמל יותר מכל את יישוב הארץ וההגשמה מחד, ואת השמירה על בטחון המדינה ותושביה, מאידך. קלאודיו היה חביב ואהוד על חבריו ומפקדיו כאחד".

שנה לאחר מותו הוציאו חבריו חוברת לזכרו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה