תפריט נגישות

רב"ט יורי ליבקינד ז"ל

יורי ליבקינד
בן 21 בנפלו
בן אנה ורפאל
נולד באוקראינה - קייב
ביום י"ג באדר א' תשל"ג, 15.2.1973
התגייס ב-מרץ 1993
שרת בחטיבת הנח"ל, חיל שלישות
יחידה: גד' 932
 
נפל בעת שירותו
בכ"ה בסיון תשנ"ד, 4/6/1994
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: ראשון לציון
חלקה: 7, שורה: 1, קבר: 4.
הותיר: הורים ואחות - אורית

קורות חיים

בן אנה ורפאל. נולד ביום י"ג באדר א' תשל"ג (15.2.1973), בעיר קייב שבאוקראינה, בן בכור להוריו. גדל והתחנך בעירו, שם סיים לימודי רובוטיקה בטכניקום.

יורי חבב ספרות, הירבה לקרוא ואהב ספורט. ציוני היה ומששמע רבות על ישראל לחץ על הוריו לעלות ארצה. המשפחה עלתה בשנת 1991 והשתקעה בראשון-לציון. יורי למד באולפן בקיבוץ רביבים ואחר כך עבר להתגורר בקיבוץ גבולות, שם התקבל כ"בן מאומץ" במשפחת בר יהודה והמשיך לימודיו במכללת שער הנגב בלימודי מחשב. "אימו המאמצת" מן הקיבוץ מספרת: "כשביקשו מאיתנו לארח אחד מן הסטודנטים של "סלע", ביקשתי את הבחור הכי יפה וזה היה יורי, יורי ליבקינד, כשמו כן הוא -"ליבע קינד"- ילד אהוד. תמיד עדין, שקט ומנומס".

במרץ 1993 גויס לשירות חובה בצה"ל ובתום הטירונות עבר קורס מש"קי שק"ם, הועלה לדרגת רב"ט הוצב לשרת כמש"ק שק"ם ביחידת נח"ל בנגב. עד מהרה השתלב יפה בגדוד. מפקדיו העריכוהו כחייל מצויין, חכם ואיכפתי מאוד שניהל את השק"ם בצורה מעולה.

ביום שבת, כ"ה בניסן תשנ"ד (4.6.1994) נפל יורי בעת שירותו. בן עשרים ואחת היה בנפלו. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בראשון-לציון. הותיר אחריו הורים ואחות - אורית.

הרמטכ"ל דאז, אהוד ברק כתב במכתב ניחומים למשפחה: "יורי תואר על-ידי חבריו כחייל חברותי מאוד, חייכן, שהשתדל לעזור לזולת. בתוקף תפקידו דאג לחיילי היחידה גם מעבר לשעות הפעילות והשתלב יפה בגדוד". מפקד היחידה הוסיף וכתב:"יורי ביצע את מלאכתו במסירות הראויה להערכה. מסירות זו ומזגו הידידותי איפיינו את יורי וחיבבו אותו על חבריו ועל מפקדיו".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה