תפריט נגישות

טוראי אסף אסי אלדר ז"ל

אסף אלדר
בן 18 בנפלו
בן פנינה ומנחם
נולד בראשון לציון
ביום כ"ד בחשוון תשל"ב, 12.11.1971
התגייס ב-פברואר 1990
שרת בנח''ל
יחידה: 410
 
נפל בעת שירותו
בי"ב באייר תש"נ, 7/5/1990
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: הורים ואח

קורות חיים

בן פנינה ומנחם. נולד ביום כ"ד בחשוון תשל"ב (12.11.1971) בראשון לציון וגדל והתחנך בה. הוא למד בבית-הספר היסודי 'שלמון', המשיך בחטיבת-הביניים 'מעיין' והשלים את לימודיו התיכוניים בבית- הספר 'עמית' במגמה ביולוגית. אסי היה ספורטאי מוכשר. בחמש שנות פעילותו ב'מכבי ראשון לציון' עסק באתלטיקה קלה: קפיצה לרוחק וקרב-רב, הוא הצטיין בהדיפת דיסקוס, כידון וכדור ברזל, וזכה באליפות הנוער בארץ בתחומים אלה. כשהיה בן שש-עשרה שבר אסי את השיא הארצי בזריקת דיסקוס. הוא השתתף בשתי מכביות, זו שנערכה בטורונטו וזו שנערכה בשיקגו, וזכה בהן בשלוש מדליות זהב על הישגיו בהדיפת כדור-ברזל ובמירוץ שליחים.

אסי הצטרף לשורות צה"ל בפברואר 1990, והחל באימוני הטירונות בגבעתי. במהלך הטירונות נמצא כי בריאותו לקויה, ועקב כך הורד הפרופיל הרפואי שלו. הוא הועבר לבסיס טירונות של הנח"ל, ולאחר ימים אחדים מצא בו את מותו. אסף נפל בעת שירותו, ביום י"ב באייר תש"ן (7.5.1990), והובא למנוחת עולמים בבית-העלמין הצבאי בראשון לציון. בן שמונה-עשרה היה אסי במותו. השאיר הורים ואח-עמית.

קוים לדמותו של אסף העלתה מורתו בחטיבת-הביניים, במלאת 30 ימים למותו: "כשאני מנסה להעביר לנגד עיני את דמותו של אסי, מיד אני נזכרת בצחוקו המתגלגל, שהדביק את כולנו במהלך השיעורים, ובהערות הנבונות שנהג להשמיע - לא תמיד ברשות. אסף נראה כלפי חוץ נער אדיש, ציני ולעתים מחוספס, אך בנשמתו היה בעיני ילד תמים ורגיש." מורתו מצאה באישיותו של אסי שילוב מעניין של ספורטאי מצטיין בעל עירנות אינטלקטואלית, נער חכם ושובב". הוא שירת בצבא זמן קצר ביותר, אך מספיק כדי שמפקדו יבחין בו שהיה חייל מסודר וממושמע, חבר טוב, וכי ביצע כל משימה שהוטלה עליו ביעילות ובהתמדה.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה