תפריט נגישות

רב"ט גדי יהושע ז"ל

גדי יהושע
בן 20 בנפלו
בן שולה ושלום
נולד בלוד
ביום כ"ג בניסן תשל"ב, 7.4.1972
התגייס ב-30/8/1990
שרת בחיל הלוגיסטיקה
יחידה: חט' 7, גד' 77
 
נפל בעת מילוי תפקידו
בז' בתשרי תשנ"ג, 4/10/1992
מקום נפילה: רמת הגולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: ראשון לציון

קורות חיים

בן שולה ושלום. נולד ביום כ"ג בניסן תשל"ב (7.4.1972) בלוד. מעט אחרי לידתו עברה משפחתו להתגורר בראשון לציון. את לימודיו היסודיים עשה בבית-הספר 'תרבות' בראשון לציון, אחר המשיך בחטיבת-הביניים 'מעין' וסיים בתיכון 'יוהנה ז'בוטינסקי' בבאר יעקב. הוא היה חייכן, נדיב, שופע רצון טוב ותמיד עוזר לאחרים. מזגו הטוב קירב אליו ילדים ומבוגרים. הוא היה אופטימי תמיד, ומצא טוב בכל מצב.

בשלהי אוגוסט 1990 גויס לצה"ל, עבר טירונות ולאחריה נשלח לשרת כנהג לוחם ברמת הגולן. גדי שימש כנהג של הסמג"ד ואחר-כך של המג"ד ועשה את תפקידו בכל הלב ותמיד על הצד הטוב כיותר. גדי וחברתו ליאת עמדו להינשא ולהקים משפחה.

ביום ז' בתשרי תשנ"ג (4.10.1992) נפל בעת מילוי תפקידו בתאונה בבסיסו והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בראשון לציון. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח - מרים, אדית ויובל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "גדי היה מאותם לוחמים הנותנים דוגמה אישית לחבריהם. לוחמים שמפקדיהם גאים ומתברכים בהם. הכרנו בהגיעי למפקדה, במחלקת הרכב. בתוך זמן קצר הבחנתי באדם מיוחד, אשר אופיו הטוב גרם לי להתחבר אליו. גדי אהב לעזור, לשמוע ולייעץ בכל בעיה שנקרתה בדרכי. אדם עם שמחת חיים שאין גבול לה. בלבי תמיד אזכור את דמותו ואופיו של גדי". חברתו ליאת הוציאה לאור חוברת לזכרו ובה דברי חברים על דמותו של גדי.

מדברי חברים: "אחרי תקופה ממושכת בגבול הצפון, אחרי הקפצות וימים ללא שינה, שיירות ללבנון, חודשים של שמירות ומטלות, בחום לוהט, ובאווירה מתוחה, חווינו כמעט הכול... ועכשיו מין שקט, שקט ארוך, שקט שאף אחד לא הפר, שקט שבאיזשהו מקום יישאר לעד. את אותו חלל שנותר אי-אפשר לסגור לעולם. נזכור אותך".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה