תפריט נגישות

סמ"ר אבנר רביב ז"ל

אבנר רביב
בן 22 בנפלו
בן שרה וחיים
נולד בטוניסיה
ביום כ"ח באדר א' תשכ"ה, 2.3.1965
התגייס ב-יולי 1983
שרת בחיל האויר
יחידה: יחידה 153
 
נפל בעת שירותו
בי' בתמוז תשמ"ז, 7/7/1987
מקום נפילה: צומת בית דגן
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: ראשון לציון
הותיר: הורים ושלושה אחים

קורות חיים

בן שרה וחיים. נולד ביום כ"ח באדר א' תשכ"ה (2.3.1965) בטוניס. בהיותו בן תשעה חודשים עלו הוריו לישראל עם שלושה ילדים פעוטים והקימו ביתם בראשון לציון. אבנר למד בבית הספר היסודי "רמז" ובחטיבת הביניים בשיכון המזרח בראשון לציון. את לימודיו התיכוניים החל בבית הספר "הולץ" במגמת שרטוט וסיימם בבית הספר "יוהנה

ז'בוטינסקי" במגמת מכונאות מטוסים.

בחודש אוגוסט 1983 גויס אבנר לשירות חובה בצה"ל. הוא יצא לטירונות כללית, השתלב במסגרת הצבאית ועמד בכל המשימות שנדרשו ממנו. אבנר הוצב בחיל האוויר ונשלח לבית הספר הטכני של החיל, לקורס מכונאות ציוד עזר כנפות. בתום הקורס קיבל דרגת רב"ט והוצב לשרת בבסיס חיל האוויר. אבנר התמחה בנושא גנרטורים. הוא התמיד בעבודתו לאורך זמן ואכן הגיע לרמת מקצועיות גבוהה. הוא הועלה לדרגת סמל ויצא לקורס נהגות.

אבנר היה קשור למשפחתו ומעורב בכל הקורה לבני הבית. שניים מאחיו שירתו בתקופה זו בשירות סדיר והוא הרגיש אחריות רבה לגבי הוריו. בחודש אוגוסט 1986 חתם אבנר על שירות בצבא הקבע. בטופס חוות דעת על המשרתים בקבע קיבל אבנר הערכות גבוהות. הוא צוין בעיקר על אמינותו ועל כי ניתן לסמוך עליו גם ללא פיקוח. ממושמע ואחראי, נוהג באדיבות ומשרה סביבו אווירה טובה וחברית.

ביום י' בתמוז תשמ"ז (7.7.1987) נפל אבנר בעת שירותו. הוא נספה בתאונת דרכים ליד צומת בית דגן. אבנר הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בראשון לציון. הותיר אחריו הורים ושלושה אחים - ציון, מיכאל ויאיר.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו של אבנר: "אבנר שירת ביחידה שלוש שנים בצבא חובה ושנה אחת בקבע והביע רצונו להמשיך בשירות. הוא תיפקד ביחידה כטכנאי גנרטורים וביצע את כל הפעילויות בבסיס ובשדה. הוא תיפקד ברמה גבוהה, גילה אחריות רבה ומסירות והיה חבר טוב להרבה חיילים אחרים".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה