תפריט נגישות

טוראי גל גורן ז"ל

גל גורן
בן 19 בנפלו
בן רות וצבי
נולד בראשון לציון
ביום ט"ז בשבט תשל"ב, 1.2.1972
התגייס ב-מרס 1991
שרת בחיל כללי
יחידה: בק"מ 7227 ר"מ קלט
 
נפל בעת שירותו
בי"ב בניסן תשנ"א, 26/3/1991
מקום קבורה: ראשון לציון
חלקה: 6, שורה: 2, קבר: 2.
הותיר: הורים, שתי אחיות - בילי וחן, ושני אחיינים - סתיו וסער

קורות חיים

בן רות וצבי. נולד ביום ט"ז בשבט תשל"ב (1.2.1972) בראשון לציון. ילד מוצלח, יפה-תואר ואינטליגנטי היה ובילדותו הוגדר כמחונן. את לימודיו החל בבית-הספר היסודי 'שלמון' המשיכם בחטיבת-הביניים 'מעיין' וסיימם במגמה הומנית-חברתית בבית-הספר התיכון 'עמל עמית' בראשון לציון.

מגיל שבע למד גל בבית-הספר למחוננים שעל-יד אוניברסיטת תל אביב. הוא הצטיין באסטרו-פיסיקה, מתימטיקה, מחשבים וביולוגיה ימית. גל היה יד ימינו וחברו הטוב של אביו ומנעוריו עבד בעסק הקייטרינג שניהל אביו.

בתחילת חודש מרס 1991 גויס גל לשירות חובה בצה"ל והחל באימוני הטירונות. עשרה ימים בלבד לאחר גיוסו, ביום 16.3.1991 נפצע באורח קשה בתאונת-דרכים ואושפז בבית-החולים סורוקה. עשרה ימים נאבק גל על חייו, עד אשר ביום י"ב בניסן תשנ"א (26.3.1991) נפטר מפצעיו. בן תשע-עשרה היה בנופלו. גל הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בראשון-לציון. הותיר אחריו הורים, שתי אחיות - בילי וחן, ושני אחיינים - סתיו וסער, שנולד שלושה חודשים לאחר נפילתו של גל.

לזכרו הוקם קיר זיכרון בבית-הספר התיכון 'עמל עמית' שבו למד. שנתיים לאחר מותו של גל, אביו צבי, שלא יכל לגעגועים ולכאב, איבד עצמו לדעת על קבר בנו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה