תפריט נגישות

רב"ט הקטור אברהם ז"ל

הקטור אברהם
בן 27 בנפלו
בן אליזבט ודוד
נולד בהודו - סולהפור
ביום א' בתשרי תש"ח, 15.9.1947
התגייס ב-אפריל 1965
שרת בחיל הים
יחידה: בסיס אשדוד
 
נפל בעת מילוי תפקידו
בל' בניסן תשל"ד, 22/4/1974
מקום נפילה: רצועת עזה
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: ראשון לציון
חלקה: 3, שורה: 2, קבר: 4.
הותיר: הורים, שלושה אחים ושתי אחיות

קורות חיים

הקטור, בן אליזבט ודוד, נולד ביום א' בתשרי תש"ח (15.9.1947), בסולהפור שבהודו.

עלה ארצה עם משפחתו בשנת תשי"ט (1959). את לימודיו החל בבית-הספר היסודי "סנט ג'וזף" שבעיר הולדתו. אחרי שעלה ארצה סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי ואחרי-כן בבית-הספר התיכון, במוסד "הדסה" בניצנים. הקטור היה בעל כישורים טכניים והתעניין, בעיקר, באלקטרוניקה. הוא היה בקיא מאוד בתחום זה והתעניינותו חרגה מגדר תחביב בלבד. הוא ראה בו את עתידו ועל-כן הרבה לקרוא ספרים העוסקים בנושא זה, הרחיב את ידיעותיו והעשיר את השכלתו. בנעוריו היה ספורטאי מצטיין ונמנה עם בחירי הספורטאים של בית-הספר בניצנים.

הקטור גויס לצה"ל בתחילת אפריל 1965 והוצב לחיל-הים. הוא עשה את שירותו כימאי על אוניית חיל-הים ועסק בעיקר בהפעלת מכשירים אלקטרוניים. הוא היה איש מקצוע מעולה, בעל הבנה, תפיסה, יכולת אלתור וכשרון למצוא פתרון הולם לכל בעיה שנתקל בה. הוא השתלב בעבודת הצוות על סיפון האונייה, היה מסודר וממושמע וביצע בדייקנות ובשלמות את כל המשימות שהוטלו עליו.

בתחילת דצמבר 1967 שוחרר הקטור מהשירות הסדיר והוצב ליחידת מילואים של חיל-הים. ביחידה זו נקרא לתקופות של שירות מילואים. לאחר השחרור השתלם בתחום הקשר והאלקטרוניקה. הוא החל את דרכו בחברת "תדיראן" וכעבור שנתיים הצטרף לצוות עובדי חברת "מוטורולה" והתמחה בעיקר בתפעול מכשירי-קשר. הקטור לא הזניח את השכלתו והשתלם במכונים הבריטיים להשכלה בכתב ובמכללה לאלקטרוניקה, כן נשלח על ידי חברת "מוטורולה" להשתלמות בגרמניה ובארצות-הברית. הקטור רכש ניסיון רב בתחום האלקטרוניקה, גילה מיומנות בתיקון מכשירי קשר ובהפעלתם והיה טכנאי מעולה. אולם הוא לא הסתפק בכך ורצה להרחיב את השכלתו וללמוד לקבלת תואר "מהנדס אלקטרוניקה". נפילתו בקרב, בעת שירות מילואים קטעה את מהלך חייו ומנעה את הגשמת חלומו הגדול. במרס 1974 שב הקטור ממקום השתלמותו בגרמניה וגויס לשירות-מילואים פעיל.

ביום ל' בניסן תשל"ד (22.4.1974) נפל בעת מילוי תפקידו, בתעסוקה מבצעית ברצועת עזה. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בראשון-לציון, שם מתגוררת משפחתו. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושתי אחיות. נפילתו של הקטור פגעה קשה במשפחתו ובעיקר באביו, שלא יכול היה לשאת את הכאב ונפטר עוד בטרם חלפו שלושים יום למות בנו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה