תפריט נגישות

טוראי מעוז בניה ז"ל

מעוז בניה
בן 18 בנפלו
בן חיה ושרגא
נולד בירושלים
ביום י"ב בניסן תשי"ז, 12.4.1957
התגייס ב-מרס 1975
שרת בחיל הים
יחידה: בסיס חיפה
 
נפל בעת שירותו
בט"ז בניסן תשל"ה, 26/5/1975
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 4, שורה: 04, קבר: 06.
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

בן שרגא וחיה. נולד ביום י"ב בניסן תשי"ז (12.4.1957) בירושלים. למד בבית-הספר היסודי שבבית-חנן וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון הטכני שביבנה. היה תלמיד נבון וחרוץ, ערני וידידותי. מוקף תמיד ידידים ומעורב בכל הפעילויות החברתיות בבית-הספר.

אהוב היה על מוריו ועל חבריו. הללו מספרים, כי מעוז היה רודף צדק וכי מעולם לא יכול היה לעמוד מן הצד, כאשר האמין כי מקפחים את אחד מחבריו. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' שבראשון-לציון ובמסגרת זו התאמן בג'ודו ובקראטה. היה מרבה לקרוא ספרים ופרק-זמן מסוים שימש כספרן בספריית בית-הספר. אחד מתחביביו היה החריטה והפליא לעשות ביצירת עבודות עדינות ממתכת.

מעוז היה בחור חברותי ועליז. מצד אחד ביקש להיות במרכז ההתענינות של חבריו ומצד אחר אהב לעזור לזולת. העריץ את אחיו ואת אחותו, ותמיד רצה לעשות מעשים טובים כדי שבני-משפחתו יתגאו בו. שמר על קשר הדוק עם בני-משפחתו והיה בן מסור להוריו. במלחמת יום-הכיפורים, התנדב לעבוד כאח בבית-החולים קפלן, ואף שימש כמורה מחליף בבתי-ספר בחולון.

מעוז גויס לצה"ל במרס 1975 והוצב, לפי בקשתו, לחיל-הים. לאחר הטירונות נשלח לשרת על ספינת ה'דבור'.

ביום ט"ז בסיון תשל"ה (26.5.1975) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה